KERMEL je evropský lídr na trhu v produkci meta-aramidových vláken, která se používají k výrobě tepelně odolných a ohnivzdorných látek. Se sídlem ve Francii a čtyřicetiletou historií si KERMEL udržuje náskok na trhu s trvale nehořlavými oděvy specializovanými pro hasiče, armádu, policii a pro různé odvětví průmyslu.

Aramidové vlákno Kermel® disponuje inherentními vlastnostmi. Tkanina je ze své podstaty nehořlavá a nevyžaduje tedy žádnou formu impregnace, aby dosáhla odolnosti vůči plameni. Vlákna nebo kombinace různých vláken, které činí tkaninu ohnivzdornou, odolávají hoření přirozeně a zajišťují trvalou ochranu proti ohni, která ani s přibývajícím časem nezanikne.

Dnes je Kermel uznávaný pro výrobu vysoce kvalitní aramidové tkaniny, která zajišťuje maximální ochranu proti teplu a ohni. Aramid je nejen inherentně nehořlavý, ale přichází s dalšími prospěšnými vlastnostmi, jako velkou pevností, odolností proti oděru a vzdoruje mnoha kyselinám a organickým rozpouštědlům. Je držitelem certifikátu ISO 9001: 2008 pro kvalitu, OHSAS 18001 pro bezpečnost a OEKOTEX Standard 100 - s označením pro zdraví.